فروش

 

۱۰روش ارزان و جالب برای جذب مشتریان بیشتر به مشاغل شما

 

۱ – تبلیغات کلامی را بشدت جدی بگیرید
این قطعاً قدیمی ترین شکل بازاریابی و تبلیغات است که از زمان شروع جهان توسط مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه ممکن است نتایجی کندتر از رادیو یا تلویزیون را به همراه داشته باشد ، اما هنوز هم بسیار خوب کار می کند.
از آنجا که مردم به طور فزاینده ای نسبت به تبلیغاتی که شما برای آن هزینه زیادی میپردازید مشکوک می شوند ، قطعا تبلیغات دهان به دهان یکی از معتبرترین روش های امروز دنیا است.
هنگامی که مشتریان شما از یک محصول یا خدمات راضی و خوشحال هستند ، یک تمایل طبیعی انسانی در آنها وجود دارد که به احتمال زیاد آنها این تجربه را با افراد در حلقه اعتماد و تأثیر خود به اشتراک میگذارند. حلقه اعتماد آنها شامل خانواده ، دوستان ، همکاران ، همسایگان و بعضی اوقات حتی غریبه ها میشود.
مشتری رضایت بخش یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی و تبلیغاتی است که یک تجارت می تواند داشته باشد.
مشتریان راضی تبدیل به سربازان و طرفداران تجارت شما می شوند.
لفظ دهان آنقدر مؤثر و قدرتمند است که بسیاری از مشاغل موفق صرفاً برای تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات خود به این روش متکی هستند. مشاغل بازاریابی شبکه ای مثال خوبی است.
بنابراین ، دقیقاً چگونه تجارت شما می تواند ارتشی از مشتریان پرشور را ایجاد کند که از تبلیغات لفظی مشتریان به نفع شما استفاده کنند؟
خوب ، من چند ایده دارم….
اولین و مهمترین مرحله فروش کالاها یا خدماتی است که در واقع کار می کند و ارزش زیادی را برای هر کسی که از آنها استفاده می کند فراهم می کند. اگر محصول یا خدمات به قول خود عمل کند و بیشتر از آنچه می گوید انجام دهد برنده است.
بیشتر افراد برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز ، محصولات یا خدمات خریداری می کنند. هیچ چیز مشتری را شادتر و رضایت بخش تر از دریافت محصولی نمی کند که باعث می شود یک مشکل بسیار چالش برانگیز از بین برود.
آنها نام شما را از قله کوهستان فریاد می زنند.

• تجربه مشتری عالی
در اکثر اوقات ، مهم نیست که رقابت شما چقدر بزرگ یا عمیق باشد. شما می توانید در زمینه خدمات عالی مشتری یک تجارت موفق رشد دهید.مردم دوست دارند از مشاغلی که با آنها با احترام رفتار می کنند ، محصولات و خدمات خریداری کنند. مردم دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و به خوبی با آنها رفتار شوند و همیشه برای لذت بردن دوباره از آن تجربه زیبا برمی گردند.
فراموش نکنید ، مشتریان پول بدست آورده خود را صرف محصولات شما می کنند. آیا فکر نمی کنید آنها با لبخند گسترده ای بر چهره شما حداقل شایسته یک “ممنون” هستند؟ مردم هرگز یک تجربه عالی مشتری را فراموش نمی کنند و با خوشحالی به دیگران در مورد آن میگویند و نام برند و فروشگاه شما را فریاد میزنند.

به مشتریان خود دلیلی برای تبلیغ و بازاریابی تجارت خود بدهید!
گاهی اوقات ، تبلیغات دهان به دهان به صورت خودکار انجام نمی شود. شما باید مشتریان خود را تشویق و در آن ها ایجاد انگیزه کنید تا این کار را برای شما انجام دهند.
یک برنامه ارجاع یا پاداش برای مشتریان موجود خود شروع کنید. هرچه افراد بیشتر به شما مراجعه کنند ، از محصولات ، خدمات و تخفیف های بیشتری برخوردار خواهند شد. این پاداش باید به اندازه کافی بزرگ باشد که علاقه آنها را برانگیزد و باعث شود که آنها اقدامی برای شما انجام دهند. این یک روش برد-برد است که همیشه کار می کند.
یک برنامه وفاداری و ارجاع تنظیم کنید.
من یک بار به یکی از دوستانم کمک کردم تا یک برنامه وفاداری و ارجاع را برای تجارت آرایشگاه و سالن زیبایی خود ایجاد کنند
روش کار کردنش ساده است. به کلیه مشتریان موجود ثبت شده یک کد منحصر به فرد به آنها داده شده است. هر وقت پول در مغازه خرج می کنند ، کل مبلغی را که تا به امروز خرج کرده اند ، افزایش می دهد. اگر این مقدار به یک سطح معینی برسد ، برای کلیه خدماتی که برای آنها پرداخت می کنیم تخفیف خاصی به آنها تعلق می گیرد.
چهار سطح پرداختی گیفت در نظر گرفته بودیم که با افزایش کد اعتباری جوایز وجود داشت. نتایج حیرت انگیز بود! تقریباً هر مشتری خانواده ، دوستان ، همسایگان و کل افراد غریبه خود را به سالن مراجعه می کردند تا با کد خود هزینه کنند تا از این طریق مبالغ خود را افزایش دهند و سریعتر به سطح جوایز برسند.

 

 

۲– “رایگان ” مانند جادو کار می کند
همه عاشق چیزهای رایگان هستند
با رایگان دادن برخی از محصولات و خدمات خود ، سه کار بسیار مثبت و جالب برای تجارت کوچک شما انجام می شود:
اول این امکان را به افراد ناشناخته می دهد که شما رابشناسند
دوم این شانس را به شما می دهد تا ارزش محصول یا خدمات خود را اثبات کرده و نشان دهید که واقعاً کار می کند
سوم این روش به مشتریان آینده شما راهی بدون ریسک می دهد تا محصولات یا خدمات خود را بدون صرف هزینه مصرف کنند. و اگر مشتریان در محصولات یا خدمات شما ارزش پیدا کنند ، آنها مایل به پرداخت هزینه برای آن خواهند بود.
بیایید بگوییم جورج می خواهد یک آرایشگاه را در همسایگی خود شروع کند و او به دنبال یک روش ساده ، ارزان و موثر برای تبلیغ و شروع فعالیت تجاری جدید خود است.
او تصمیم می گیرد تا جلوی آرایشگاه خود علامتی بگذارد که در آن آمده است: “کوتاه کردن مو. فقط ۲۰ نفر اول “. این مانند نشانه ای است که قطعاً توجه بسیاری را به خود جلب می کند ، درست است؟
این قدرت رایگان است.
هرکسی که به دنبال یک مدل موی رایگان به فروشگاه خود می رود و عاشق این سرویس است ، با خوشحالی می تواند دفعه دیگر مبلغی را بپردازد تا هزینه آن را بپردازد و به دوستان ، همکاران و همسایگانش درباره آرایشگاه جدید “ویژه” در کنار جاده می گوید.
اکثر مردم برای کلمه “رایگان” ضعف دارند. در ذهن آنها فرصتی دیگر برای لذت بردن یا استفاده از چیزی بدون هزینه کردن است.
مشتریان عاشق “رایگان” هستند زیرا چیزی برای از دست دادن ندارند. آنها فقط می نشینند ، آرامش می گیرند و از خدمات یا محصول بدون هیچ خطری لذت می برند. با ترغیب آنها به مشاغل خود ، به آنها فرصتی می دهید تا اگر درب تجارت خود را باز نکردید ،با این کار آنها چیزی را ببینند که کاملاً پنهان از آنها بود.
با این حال ، شما باید مطمئن باشید که محتوای رایگان برای همیشه دوام نخواهد داشت. از ابتدا ، تعداد افرادی را که از مطالب رایگان لذت می برند یا چند روز از تبلیغ استفاده کنید ، تعیین کنید. همه افراد نباید چیزهای رایگان دریافت کنند. این عنصر کمیابی است که آن را بسیار جذاب می کند.

 

 

۳ – تخفیف و معاملات ارائه دهید
مشتریان غالباً تخفیف ها و معاملات را به عنوان فرصتی عظیم برای صرفه جویی در هزینه و لذت بردن از یک محصول یا خدمات در کل بسیار غنیمت می دانند.!در حقیقت ، تخفیف ها و معاملات معمولاً مشتریان را تحت تأثیر قرار می دهد تا محصولات یا خدمات بیشتری را از آنچه که در ابتدا برنامه ریزی شده بودند خریداری کنند. آنها دوست دارند “فرصت را بدست آورند” زیرا ممکن است همین محصولات فردا چندان ارزان نباشند. ارائه معاملات و تخفیف ها نیز راهی قدرتمند برای تبلیغ برند شما است.

 

 

۴ – مسابقه را شروع کنید
همه دوست دارند برنده شوند. این فقط مربوط به جایزه ای نیست که اعمال می کنید ، این هیجان خوش شانس بودن و رقابت با افراد دیگر است
بعنوان مثال که شما در تجارت عروسی هستید و لباس های عروسی ، لوازم جانبی عروس و سایر موارد را به جوانانی که قصد عروسی را دارند می فروشید.
بیایید همچنین بگوییم که شما یک مسابقه جالب را شروع می کنید و جوایز شامل یک لباس عروسی طراح یا یک سفر ماه عسل کاملاً حمایت شده به یک تفریحگاه محلی است. برای شرکت در این مسابقه ، همه زوج ها باید این کار را انجام دهند ، ارسال شعری عاشقانه در مورد چگونگی دیدار با یکدیگر

آیا می توانید نوع هیجان و گفتگویی را تصور کنید که می تواند برای تجارت شما ایجاد کند؟
برای پخش کلمه در مورد این مسابقه ، می توانید از تبلیغات دهان به دهان و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و…استفاده کنید زوج های بالقوه شروع به صحبت در مورد مسابقه خواهند کرد و توجه بسیاری را برای شما ایجاد می کنند.
حتی اگر بسیاری از آنها جایزه بزرگ را کسب نخواهند کرد ، اما هنوز هم علاقه مند هستند که درباره محصولات و خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

فهرست