موفقیت سیستماتیک


مسئله ای که مدت ها بود ذهن ما را درگیر کرده بود و احتمالا این سوال در ذهن خیلی از مردم نیز وجود دارد، علت اینکه چرا با وجود اینکه خیلی از مردم و به ویژه جوانان در جلسات اصول ذهن موفق شرکت میکنند و کتاب های همسانی را نیز مطالعه میکنند و همه آنان نیز کم و بیش انرژی بسیاری برای رسیدن به اهداف خود و به موفقیت رسیدن دارند اما تقریبا فقط کمتر از ۵ درصد آن ها موفق میشوند چیست ؟
این مسئله زمانی بیشتر نمایان شد که پس از سخنرایی هایی که داشتیم و تعداد زیادی در آن شرکت میکردند و در جلسات بعدی میزان تاثیر گذاری آن را بررسی میکردیم باز هم به بازدهی زیر ۵ درصد میرسیدیم با اینکه همه شرکت کنندگان در این سخنرانی ها مطالب ثابتی را دریافت کرده بودند چرا فقط ۵ درصد آنان به نتایج مد نظر دست یافته بودند.
با بررسی میزان ثروتمندان در کشورهای دیگر دنیا نیز مشخص شد این درصد،در ۵درصد افراد موفق صدق میکند.
با مطالعات و تحقیقات مشخص شد این مسئله تا حدود خیلی زیادی به قدرت پردازنده ذهن افراد مربوط میشود.
نظام ذهنی به علت پارامترهایی مانند تربیت خانوادگی، جامعه و دوستان در افراد مختلف برنامه ریزی شده است و به میزان زیادی متفاوت است.
به همین دلیل زمانی که در سخنرانی شرکت میکنند یا کتابی را مطالعه میکنند بسته به نظام فکری خود از آن مطالب بهره میبرند و از آن نتیجه گیری میکنند و در زندگی خود آن را اجرایی میکنند.
سبک زندگی و عادت های روزمره افراد در طول زندگی نتیجه این افکار و نظام فکری آنان است.
به همین دلیل تنها راهی که میتوان با آن به نتایج دلخواه که همان موفقیت مد نظر است دست پیدا کرد. تفکر، هدف و اجرا در قالب سیستم تعریف شده است که میتوان به صورت قدم به قدم اول به اصلاح نظام فکری پرداخت و به مرور زمان در این سیستم به تغییر پارامترهای ذهن افراد پرداخت. به صورتی که بعد از تغییرات اعمال شده در این سیستم به عنوان قدرت پردازشگر ذهن افراد را بهبود بخشید و در مسیر موفقیت قرار داد.
این تغییر به زمان نیاز دارد و به صورت پلکانی از پایین به بالا یعنی از کوچکترین مسائل به بزرگترین مسائل میرسد.
بدون شک هر تغییر در زندگی انسان ها قبل از تغییر در نظام فکری آن ها به صورت پایدار، قابل اجرا نخواهد بود.
پس از این تغییرات در نظام فکری آرام آرام نتایج این تغییرات در زندگی آن ها به صورت تغییر عادات زندگی به صورت جزئی و در نهایت به صورت کلی نمایان میگردد. ودر نهایت این تغییرات عادات زندگی است که به مرور زمان آن ها را به انسان هایی جدید با باورهای جدید، زندگی جدید و شخصیتی جذاب و موفق تبدیل خواهد کرد.
به علت اینکه به صورت سیستماتیک و هدفمند این تغییرات به تغییر نگرش در زندگی منجر میشود. این سبک از زندگی و تفکرات نهادینه شده و به صورت پایدار تا آخر عمر در انسان باقی میماند و انسانی جدید را خلق میکند که این انسان جدید هیچ شباهتی به گذشته های خود ندارد و زندگی این انسان جدید آبستن موفقیت ها، شادکامی ها و پیروزی های روز افزون میگردد.
در این دوره به موفقیت سیستماتیک مشهور است و در گروه اسپاد ابداع و اجرا گردیده است.
اول به صورت سیستماتیک و هدفمند به تغییر نگرش و باورها و نظام فکری شرکت کنندگان میپردازد که در نهایت به تغییرات بنیادی عادات زندگی منجر میشود و به صورت اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی میشود.
از بارزترین راهکارهای این دوره همان طور که از نامگذاری آن مشخص است این است که تمامی دوره ها در قالب یک سیستم از پیش تعیین شده و هدف گذاری شده که قابل ارزیابی است با توجه به ویژگی های هر فرد تدوین میگردد و در هر بازه ی زمانی میزان پیشرفت و تغییرات در قالب برنامه های کامپیوتری بررسی میگردد و نمودار پیشرفت آن ها رسم میگردد.
با این روش احتمال رسیدن به اهداف در شرکت کنندگان تا ۹۰درصد افزایش می یابد.
یکی از دلایل به کارگیری سیستم قابل پردازش در این دوره این است که اگر انسان ها در سیستم قرار نگیرند به علت انجام کارها و افکار روتین پس از مدتی یا خسته میشوند یا بازده آن ها کم میگردد. ولی زمانی که اهداف در بازه های زمانی مختلف مشخص گردیده است و ارزیابی میگردد تا حد بسیار زیادی احتمال خطا و خروج از برنامه ریزی ها کاسته میشود و احتمال موفقیت افراد تا ۹۰ درصد افزایش می یابد.

 

سرفصل و محتوای دوره
سنجش و ارزیابی سیستم فکری افراد
برنامه ریزی، تدوین و مشخص کردن افکار جدید ورودی به وسیله کتاب، فیلم و دوره های مختلف
تغییر و تبیین افکار و عادات جدید با توجه به سرفصل زندگی افراد با توجه به مسیر حرکت و نوع موفقیت
سنجش و راستی آزمایی های مختلف در مسیر شرکت کنندگان

 

فهرست