پرسونال برندینگ


برند شخصی یعنی مجموعه خصوصیاتی که با آورده شدن اسم شما در ذهن دیگران نقش میبندد، همچنین باور و تصویری که از شما در ذهن شما ساخته میشود برند شخصی تصویری است که ما از خود به دنیا نشان میدهیم تصویری که نمایانگر ارزش ما است.
مجله تایم در ستایش اهمیت خلق برند شخصی “شما” را به عنوان شخصیت سال معرفی کرد.
پرسونال برندینگ راهکاری است برای آن که برخی از ویژگی های یک برند را در یک انسان قرار دهیم و به عبارت دیگر لباسی است از جنس آدمی که بر تن خدمات شرکت و محصولات میپوشانیم و این برند شخصی تو یعنی “شما” است که به همه فعالیت های تو اعتبار میبخشد و در حقیقت بودن و وجود نام “شما” همچون یک نام تجاری و برند میدرخشد.
برند سازی شخصی به شما کمک می کند که بدانید که هستید و برای خودتان ارزش قائل شوید تا خواسه هایتان را جذب کنید، برای دیگران جذاب تر شوید، اعتماد به نفستان زنده شود، با یکپارچگی مسیرتان را بپیمایید و در هر زمینه ای که انتخاب کرده اید خودتان را از دیگران متمایز کنید.
برند شخصی شما، شهرت و اعتبار شماست که شخصیت شما آن را تعیین می کند. برند شخصی شما میراث شما هم هست. این یعنی با ارتباط عاطفی و کارها و تخصصی که ایجاد می کنید چه خاطره ای در ذهن دیگران بر جای می گذارید.

 

• اکوسیستم برند شما
هر جزئی از زندگی شما، از لباس هایتان گرفته تا همکارانتان روی برداشت مخاطب هدفتان از شما و تصمیمش درباره اینکه شما و خدمات شما را بیشتر دنبال کند یا نه، تاثیر می گذارد.

 

• تیپ و پرستیژ ظاهر شما
چه خوشتان بیاید چه نه، چهره ای که دیگران از شما میبینند مهم است. اگر ظاهرتان را طوری بسازید که با برند شخصی تان جور باشد کمک میکند در همان نگاه اول مفهومی اصیل را درباره خودتان به دیگران انتقال دهید.

 

• ظاهر وسایل معرفی شما
از کارت ویزیت گرفته تا وب سایت باید مفهوم بصری واحدی را درباره برند شما در بر داشته باشد که برداشت درست را در ذهن مخاطبتان ایجاد کند.

 

• مسیر شغلی شما
جایگاه شما در شغلتان است که مخاطب هدف و شیوه تعاملتان با او را تعیین می کند.

 

• ارتباطات شما
افرادی که با آن ها سر و کار دارید بسیار مهم است، آن ها بر روی برداشت مخاطبان هدف از شما همچنین بر روی توانایی شما در برقراری ارتباط با کار فرمایان آینده تان اثر می گذارند.

 

• خودتان باشید
تبدیل شدن به انسانی اصیل به این معنی است که خودتان را همانطور که هستید بپذیرید.
هرکس نگاه متفاوتی به زندگی دارد علائق و نفرت های خاص خود را دارد و از مهارت ها و استعدادهای متفاوتی برخوردار است، اگر واقعا میخواهید بدرخشید، موفق باشید و برند شوید باید بتوانید خودتان را از جمعیت متمایز کنید.
شما هرگز نمی توانید بر اساس ادعاهای شخصی دیگر برای خودتان برند شخصی بسازید. اگر این کار را بکنید تقلبی می شوید باید آنچه هستید را صادقانه ارزیابی کنید
برند سازی شخصی یعنی به اصیل ترین شکل ممکن به خود واقعی تان تبدیل شوید
برند سازی شخصی شما را مالک خود واقعیتان با همه ویژگی های منحصر به فردتان می کند تا عمرتان را در حسرت کسی دیگر بودن هدر ندهید.

 

سرفصل و محتوای دوره
الفبا و اجزای خلق برند شخصی
استراتژی ها و قوانین اصلی برندینگ شخصی
هویت سازی برند و عوامل اصلی خلق برند موفق
چگونگی خلق برندی بنام “خویشتن”
سبک زندگی برند شخصی
چگونگی درآمدزایی از برند شخصی
مراقبت از برند شخصی
بررسی برندهای شخصی موفق و غیرموفق ایرانی و بین المللی
داستان طراحی یک برند شخصی
فراگیری اصول زبان بدن، مذاکره و فنون سخنوری در این دوره
عوامل موثر بر شناخت فرصت های برندینگ
طراحی چشم انداز برند شخصی
آموزش تاکتیک های رایج برندسازی شخصی

 

فهرست